MiXeR's land history:

Bylo nebylo, psal se rok 1994, kdy jsem začal dojíždět na průmyslovku z Jilemnice do Semil (cca 20km tam a 20km zpět). Nejdřív jen za slušného počasí, postupně i za deště a nakonec i v zimě za všech podmínek. Poslední cesta autobusem byla 14.3.1996. Od té doby nebyla jediná až do konce - 06.01.2008 na kole k maturitě a 6.3.2008 na kole na ukončení. V průběhu těchto let (asi na Vánoce 2006) jsem dostal autoatlas 1:200 000, kde byly pěkně silnice 1. 2. a 3. třídy. A tak mě napadlo, vždycky když někam pojedu na kole, obtáhnu silnici, kde jsem jel. Potom ještě další nápad, když uzavřou projeté silnice oblast bez dalších silnic uvnitř (krom slepých), tak to pro přehlednost vyšrafuju. No, a tím to začalo :-).

V roce 1997 jsem začal pozvolna projíždet silnice kudy jsem ještě nikdy nejel, celý autoatlas jsem nechal okopírovat a slepil obrovskou mapu celý ČR a ještě různý výřezy na zeď ke stolu atd. Začal jsem v okolí Jilemnice a cestami se školy, které se postupně prodlužovaly, několikrát to bylo místo 20km skoro 100km :)

Potom přišla maturita a prázdniny, během kterých se ještě pár výletů podařilo a na podzim následoval nástup na ČVUT v Praze. Ještě ten rok jsem to musel zkusit a 11.8. pozdě odpoledne jsem jel přes Ml. Boleslav (kde se setmělo) do Prahy - povedlo se to bez problémů (defektu) a i zpět 26.11. přes Sadskou a Nymburk.
Následující rok 1999 nebyl na kolo moc čas, jen několik cest Jilemnice - Praha a zpět různými variantami v rozmezí od 120km do 155km.
V roce 2000 se to už zase zlepšilo, pokračovalo projíždění silnic a silniček mezi Prahou a Jilemnicí a to v rozmezí od nejkratších 114km do 162km. O prázdninách se také poprvé naskytla cesta přes 200km (přesněji 214km :-) - návštěva v Polsku.

Dále v roce 2001 pokračuje dojíždění do Prahy, ale tentokrát už bez využití metra přímo na Strahov a ze Strahova vyjíždění směrem Kralupy nad Vltavou, Mělník a opačným směrem z Jilemnice přes Kolín, nejdelší cesta z Prahy 183km.

Rok 2002 v podobným duchu, ale čím dál víc cest a čím dál delších, nejdelší cesta z Prahy 191km. Také začátek dojíždění do školy (Straho-Dejvice) a vůbec po Praze - konec lítačky, začátek "pražský plečky".

V roce 2003 už Kralupy - Velvary - Štětí, opačně Chlumec nad Cidlinou, Kolín, nejdelší z Prahy 232km (překonání maxima z roku 2000:) a do Prahy nejdelší 200km.

R. 2004 Kralupy - Velvary - Roudnice nad Labem ... Ralsko, opačně Chlumec nad Cidlinou, Kolín a Kutnohorská nejdelší z Prahy 208km.

R. 2005 ježdění přes Mělník a Českou Lípu ..., opačně Kolín a Kutnohorská, jinak vyjížďky do okolí Prahy a objevování okolí. Vznikají první verze těchto stránek - v2 , v2 . O prázdninách jsem podle různých záznamů v kalendářích atd. dal dohromady digitální mapy všech cest, které šli po "neprojetých silnicích" od roku 1994 a tím vznikla první podoba těchto stránek se všemy záznamy od roku 1994.

R. 2006 - nový tachometr (naviion s výškoměrem a logováním). Z Prahy opět přes Kralupy - Velvary - Roudnice nad Labem, Úštěk i Jablonné v Podještědí, okolo Ještědu i přes Liberec ..., opačně Kolín a Kutnohorská i jižněji (dost cest okolo 200km), pokračuje i projíždění okolí Prahy a o prázdninách z Jilemice do Podeřiště (u Č.Budějivic) - 238km. V zimím semestru diplomová práce, před Vánocema odevzdání.

V roce 2007 nástup do práce v Lomnici nad Popelkou - každodenní dojíždění z Jilemnice (2x denně cca 17km), na jaře Král Krkonoš - celkem 257km a v létě první pokus výletu do Alp - (úspěšný :). Ke konci roku několikrát vyzkoušení jízdy na sněhu (max. cca 10cm), za tmy, ráno než vyjeli pluhy, cestou do práce a konec - další rok návrat do Prahy.

V roce 2008 nástup do práce na Florenci a každodenní dojíždění z Průhonic (2x denně cca 17km zůstávé, jen je to ve větším humusu). Pokračování v projíždění okolí Prahy - tentokrát hlavně na jih, v létě další výlet do Alp tentokrát letecky do Italie s kolem na cestu zpět (max. za den se zvýšilo na 262km:).

Rok 2009 byl asi zatím nejpříznivější s ohledem na kolo - dojíždění, 3 denní cesta na Šumavu (560km), výlet do Alp, sraz v Kroměříží (v pátek tam 273km a v neděli zpět 283km) a mnoho dalších .. :) Také zimní dojíždění stálo za to (v Praze se i lyžovalo(!).

Rok 2010 nic nového nepřinesl, už tradičně výlet do Alp, atd., dojíždění místo na Florenc se přesunulo do Holešovic tzn. 2km na cestu víc.

Tak to je zatím vše, a co přijde dál ??? :--))

Důvod a výhoda "obsazování" je jednoduchá - nemusím přemýšlet kam pojedu, mám nějaký cíl, důvod a také se můžu těšit z toho, že jsem zase něco "projel" a už tam víckrát "nemusím" :))
Nevýhoda: Je to čím dál dál, brzo se budu muset asi stěhovat :--), sem tam mě to donutí udělat tzv. "vracečky" a občas se musím rozhodovat jestli chci někam rychle dojet, nebo něco projet, když už tam jsem :)

Tyto stránky byly původně vytvořeny pouze jako statistika pro mě a spousta údajů proto není nijak vysvětlena a jejich význam znám asi jenom já, ale pracuji na nové verzi (učím se na tom MySQL), kde bude vše přehledněji a bude přístup i k datům, které zde nelze vypsat i když u každé cesty jsou zaznamenány (např. účel cesty :-). Další důvod vzniku byl také z jistého důvodu využití v budoucnosti ...